Wysokość dodatku mieszkaniowego
1. Wysokość dodatku mieszkaniowego jest to różnica między wydatkami przypadającymi na normatywną powierzchnię użytkową zajmowanego lokalu mieszkalnego, a kwotą stanowiącą wydatki poniesione przez osobę otrzymującą dodatek w wysokości:
1) 15 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie jednoosobowym
2) 12 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 2 – 4 osobowym
3) 10 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 5 osobowym i większym.
2. Jeżeli średni miesięczny dochód jest równy lub wyższy od 150 % kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 100 % tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym, lecz nie przekracza 175 % tej kwoty w gospodarstwie jednoosobowym i 125 % tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym, wówczas do wyliczenia dodatku mieszkaniowego przyjmuje się wydatki w wysokości:
1) 20 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1 – osobowym,
2) 15 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 2 – 4 osobowym,
3) 12 % dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 5 osobowym i większym.
3. Zgodnie z uchwałą Nr X/64/07 Rady Miejskiej w Ozorkowie z dnia 26 kwietnia 2007r. w sprawie obniżenia wskaźników procentowych wydatków na zajmowany lokal mieszkalny przy obliczaniu dodatku mieszkaniowego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego Nr 169 poz. 1606 z dnia 6 czerwca 2007r.) wysokość dodatku mieszkaniowego łącznie z ryczałtem, nie może przekraczać 50% wydatków przypadających na normatywną powierzchnię zajmowanego lokalu mieszkalnego lub 50% faktycznych wydatków ponoszonych za lokal mieszkalny, jeżeli powierzchnia tego lokalu jest mniejsza lub równa normatywnej powierzchni.